Kurumsal

2003 yılında bilgi, heves ve birikimlerimizi, güncel teknolojinin imkanlarıyla birleştirerek MET-AY Bilişim isminde, MET-AY Şirketler Grubu bünyesinde doğduk.

1 sene içinde %100 yerli sermaye ile MET-AY Bilişim Ltd.Şti. olarak web sitesi ve web yazılımları alanında çalışmaya Turan Güneş Bulvarı üzerindeki ofisimizde devam ettik.


Vizyonumuz, müşterilerimizin internet üzerinde her türlü tanıtım, satış, reklam ihtiyacını firmamız bünyesinde hazırlanacak çalışmalarla karşılamak oldu.

Misyonumuzu da bu doğrultuda yazılım gücümüzü milli yazılım olarak, tamamı kendi mutfağımızdan çıkan, faydalı, güncellenebilir ve güvenli yazılımlar üretmek için kullanmak şeklinde oluşturduk.


Firmamız neredeyse 3 yaşındayken ilk E-ticaret yazılımımızı geliştirdik ve bu altyapıyı ürün veya hizmetlerini internet üzerinden satmak isteyen yurtiçi ve yurtdışındaki müşterilerimize Aylık/Yıllık E-ticaret Paketi adı altında sunarken, özel yazılım ve web sitesi çalışmalarımızı da sürdürdük.

E-ticaret altyapısının üzerine Turizm acenteleri için Online Tur ve/veya Otel satışı ve tanıtımı yapabilecekleri sistemi geliştirmeye başladık. Sistemi 1 sene içinde yayına vererek yine aylık/yıllık turizm yazılımı olarak satışa sunduk.

Bu paket yazılımların satışını, aylık ödemelerin otomatik takibini ve destek sistemini kendi e-ticaret sitemiz üzerinden gerçekleştirmekteyiz.

Turizm yazılımlarımızın tanıtımı için 2014 yılında Travel Turkey İzmir, Emitt İstanbul ile 2015 yılında da Travel Turkey İzmir fuarlarında yer aldık.


Yıllar içerisinde değişen ihtiyaçlar ve teknoloji gereği tüm Eticaret yapılarımızı sürekli güncelleyerek zamanla paralel doğrultuda geliştirdik. 2015 yılında E-ticaret yazılımımızın 4. versiyonunu yayınladık.


2011-2016 yılları arasında kendi E-ticaret sitemizi açarak perakende satış yaptık. Bu süreçte, e-ticaret sitesi işletme konusunun hem müşteri, hem yazılımcı tarafında yer aldık. Bu sayede müşterilerimizin olası ihtiyaçları ve güncellenmesi gereken alanlar ile yeni fikirlerimizi önce kendi sitemizde aktif edip, sonra müşterilerimize sunduk.


Çalıştığımız süreçlerde müşterilerimizin özel istek ve ihtiyaçlarına cevap verecek pek çok sayıda tasarım, özel yazılım ve mevcut yazılımlarımıza ek modüller gerçekleştirdik.


2015 yılında RSS ile tüm haber sitelerinden haberleri toplayarak tek bir sitede toplayan Haberlerdenevar.com sistemini geliştirdik. O tarihten günümüze, her haberi arşivleyerek veri bankamızı oluşturmaya başladık.

2017 yılında sistemin Mobil uygulamasını geliştirdik.

2018 yılının sonuna doğru sistemin altyapısında köklü değişikliklere girerek görsel ve yazılımsal güncelleme çalışmalarına başladık.


2018 yılında ofis içi işlerimizin takibi için kullanmakta olduğumuz hazır yazılımları bırakarak ihtiyaçlarımıza yönelik, kendi görev takip sistemimizi geliştirdik.


Vizyonumuz doğrultusunda ve değişen teknoloji ile 2018 yılında Sosyal Medya Yönetimi ile devamında Dijital Medya Reklam Yönetimi hizmetlerimizi, konusunda tecrübeli kişilerle bünyemize dahil ettik.

Tescilli markamız Alacaknevar hesabımız üzerinden özellikle Ankara'daki etkinlik, mekan ve ürün tanıtımlarının fotoğraf/video çekimi, içerik hazırlığı ve paylaşımlarını yaparak sosyal medya üzerindeki nabzın içinde aktif olarak rol almaya başladık.


Yine 2018 yılında Üniversite yazılımı sektörüne girerek üniversitelerin ihtiyaç duyduğu kalite yazılımı, kimlik sunucusu ve Web Yönetim Sistemi hazırlayarak deneyim hanemize bu sektördeki çalışmamızı da eklemiş olduk.


Her gün gelişen ve değişen teknolojiye uyumlanarak, müşterilerimizin ve kendi öngördüğümüz ihtiyaçlar doğrultusunda çalışmalarımıza devam edeceğiz.Turizm yazılımlarımızın tanıtımı için 2019 yılında Emitt İstanbul fuarında yer aldık. Birçok yeni proje üstlenerek referanslarımıza yeni mutlu markalar ekledik.


Bu yıl da yeni versiyonunu geliştirdiğimiz acentesoft turizm yazılımı ile 2020 Emitt İstanbul fuarına katılarak, yeni müşteriler ve markalar tanıyacağız. Hemen ardından 2020 yıl ortasına doğru acentesoft yazılımımıza transfer modülünü eklemeyi planlıyoruz.


Sizlerle de görüşmek dileklerimiz ile..


Her gün gelişen ve değişen teknolojiye uyumlanarak, müşterilerimizin ve kendi öngördüğümüz ihtiyaçlar doğrultusunda çalışmalarımıza devam edeceğiz.

Markalarımız
Sizin için hazırladığımız acentesoft turizm yazılımı demo videolarımızı incelediniz mi?
!Hemen incelemeye başla